Yerliyurt İnşaat

Yerliyurt İnşaat ve Ticaret A.Ş. 2003 yılında Safa Yerliyurt ve çocukları tarafından Bursa’da kurulmuştur. Köklü bir ticari geçmişi olan ailenin faaliyetleri 1950’li yıllardan itibaren Türkiye’nin ilk akaryakıt ve lastik bayisi olarak ivme kazanmıştır. 

2008 yılına kadar Bursa’daki faaliyetlerini akaryakıt istasyonu işletmeciğiyle sürdüren firma, inşaat projelerini ise 1975 yılından beri ortağı olduğu Ulutaş A.Ş. ve Kontaş A.Ş.’nin Bursa’da imza attığı büyük projelerle sürdürmüştür. 400 birimlik Uluçarşı, 900 birimlik Gençosman Çarşıları, 200 birimlik Kısmet İş Hanı ve Ulutaş Villaları, bu projeler arasında yer almaktadır.

Son dönemde konut inşaatlarına ağırlık veren Yerliyurt İnşaat, Beşevler’de butik konut projeleri gerçekleştirmiş; Miray ve Ece Apartmanları’nın inşaatlarının tamamlanmasından ardından, şimdi de şehrin merkezine konforu ve huzuru getirmeyi hedefleyen Safalı Evler projesine başlamıştır.

Köklü ticaret hayatında dürüstlüğü esas alan Yerliyurt İnşaat A.Ş. kurulduğu günden bu yana, tüm taahhütlerini eksiksiz yerine getirme ilkesini benimseyerek faaliyetlerini 3. nesil olarak sürdürmektedir.